И СРБИЈА НЕ Е ВЕЌЕ ОНА ШТО БЕШЕ: Српската премиерка со нејзината девојка дојде на отворањето на ФЕСТ

Објавено на 25.02.2018 во 23:56:32 часот | Балкан

На синоќешното отворањето на ФЕСТ во Белград, на црвениот тепих зачекори и српската премиерка Ана Брнабиќ во друштво на својата партнерка Милица Ѓурѓиќ.

Лекарката Ѓурѓиќ носеше палто со живописни бои, а премиерката беше облечена со сако и пантолони. 

На отворањето на фестивалот присуствуваше и српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со својата сопруга.

 

 

* реклами

 

 

Балкан

Македонија