Тие програмери и останати високо платени курнази кои се закануваат дека ќе си заминат ако им се покачи персоналецот, ЗБОГОМ ДЕЧКИ, НЕМОЈ ДА СЕ ВРАЌАТЕ!!!

Објавено на 28.03.2018 во 20:56:15 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Ако некој мисли дека во друга земја ќе плаќа помалце даноци, гадно се лаже.

Сум живеел во САД, тамо се плаќа федерален данок, стејт данок, локален данок во градот каде се живее, па ако се собере се на куп даноците достигаат до 40% од примањата!!!

Ако некој во земјава зема 1500, 2000 и повеќе илјади евра плата и плаче дека не било фер некој да му земе малце повеќе данок, ако тој шупак е толку себичен и не сака да даде нешто за државата па дури и се заканува дека ќе си оди од земјава, ЗБОГОМ ДЕЧКИ! НЕМОЈ ДА НИ СЕ ВРАЌАТЕ ПАК!!!

Ако вие мислите дека земјава треба да има најсовремени болници, институции, школи, училишта итн итн а вие сакате се што ќе заработите да изедете и задржите само за себе, тоа се вика САКА ДА СЕ ОНАДУЕ АМА НЕ САКА ДА МУ ВЛЕЗЕ!

Типично клето Македонче!!! Себично до бесвест!!!

Да се живее во Македонија сепак е и бенефит, не само казна, треба малце и да се потрудиме сите за земјата да ни биде поубава, тие убави земји каде што сите сакаме да бегаме се направени со даноци на граѓаните, не се сите земји креација на воени пљачки и украдена нафта и трговија со робови...

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија