(ВИДЕО) НАЈНОВА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: ВО МОМЕНТОВ СЕ ИЗВЕДУВА ОРУЖЕН ДРЖАВЕН УДАР ВО САУДИСКА АРАБИЈА, ЛИДЕРОТ КРАЛОТ САЛМАН Е СКРИЕН ВО БУНКЕР!

Објавено на 21.04.2018 во 21:34:52 часот | Свет

Линк до видео на агенцијата РТ.

Инаку самиот владетел, кралот Салман дојде на власт по воен удар откако го измести распоредот за наследување на круната по смртта на кралот Сауд минатата година.

Потоа тој уапси голем дек од принцовите и ги држеше во притвор во луксузниот хотел Риџ Карлтон во Ријад.

Се чини дека сега они му се одмаздуваат и се спремаат  да го убијат вечерва.

Повеќе за Саудиска Арабија која инаку е во војна со Јемен, што може и да е уште една причина за воениот удар во Ријад вечерва, овде:

 

 

* реклами

 

 

Свет

Македонија