КОКА КОЛА И ПЕПСИ ПРЕД ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ: Американците речиси престанаа да пијат газирани пијалоци!

Објавено на 24.04.2018 во 22:35:28 часот | Бизнис

Кока Кола се фокусира на пијалоци без шеќер, на чаеви, вода, па дури и алкохол. Причината е затоа што Американците се помалку пијат газирани пијалоци.

Повеќе за ова во анализата на Блумберг.

 

 

* реклами

 

 

Бизнис

Македонија