ЛОША ВЕСТ ЗА МИЛИОНИТЕ ФАНОВИ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈЕД: Легендата на клубот, Алекс Фергусон доби мозочен удар, се бори за живот во болница во Манчестер

Објавено на 05.05.2018 во 21:09:26 часот | Спорт

Новинарот и тв водител, Пирс Морган објави на твитер дека легендарниот тренер на Ман Јунајред, Алекс Фергусон се бори за живот по голем мозочен удар кој го добил денеска.

Тој е на интензивна нега во една од клиниките во Манчестер.

Милионите фанови на клубот од Манчестер стискаат палци за негово целосно опоравување.

 

 

* реклами

 

 

Спорт

Македонија