ЗОШТО ДА НЕ, ВРЕМЕ Е ЗА ЖЕНА И ЗА АЛБАНЕЦ НА ЧЕЛО НА ДРЖАВАТА: Теута Арифи со амбиција за претседател на државата

Објавено на 17.05.2018 во 01:27:16 часот | Македонија

Теута Арифи, градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата. Таа денеска во специјално организирана дебата на емисијата Клик Плус на тв 21 пред граѓаните и сртудентите од Тетово најави дека во иднина може да биде претседателка на Македонија,

– Вие како претседател на државата може да помогнете – изјавил граѓанин од Тетово на што Арифи одговори:

– Не сум на државата, но во иднина може да бидам.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет