Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи со бесплатното такси за пијани возачи, браво градоначалниче!

Објавено на 22.05.2018 во 22:18:13 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Во текот на времето за кое ќе се даваат ваучери за такси превоз за пијани возачи, Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи!!!

Кога е човек пијан, прави грешки во расудувањето и ризикува да се убие сам или да убие некого на улиците.

Тоа дека полиција ќе го казнела секој пијан возач е приказни за мали деца, да беше така, немаше да има деетици жртви секоја година од пијано возење.

Градоначалникот сакаше дополнително да се заложи со едно решение кое ќе превенира страшни трагедии.

Браво градоначалниче. Само напред со вакви инвентивни решенија. Ја имате мојата поддршка и верувам на сите здраворазумски граѓани на Скопје.

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија