ЦРНИОТ ГОСПОД СЛЕДНА ЖРТВА НА И-ЈАС ДВИЖЕЊЕТО: МОРГАН ФРИМЕН ОБВИНЕТ ОД ДУЗИНА ЖЕНИ ЗА СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАЊЕ

Објавено на 24.05.2018 во 19:22:04 часот | Забава

Големата актерска легенда, Морган Фримен е обвинет од дузина жени за сексуално малтретирање на работно место.

Се чини актерот кој се прослави со глумење црн претседател на САД или црн господ е следна цел на И-ЈАС движењето кое се бори за стоп на сексуалното малтретирање од страна на луѓе кои се моќни личности и кои ја злоупотребуваат својата моќ за сексуално изживување со луѓето.

Линк до сторијата на Холивуд Репортер, овде.

Досега настрадаа филмски ѕвезди како Кевин Спејси, Луис Ц.К и Бил Козби, новинарски и тв ѕвезди како Чарли Роуз, Том Брокау и продуцентски ѕвезди како Харви Вајнштајн. 

 

 

* реклами:

 

 

Забава

Македонија