ДУХОТ НА ГРУЈО ЦАРУВА ВО ЗАМОКОТ: ВМРО ДПМНЕ кани на митинг заради тиранска платформа?!?!

Објавено на 29.05.2018 во 01:13:20 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Еј човече, сега во средина на 2018-та, ВМРО ДПМНЕ кани на митинг поради тиранската платформа?!?!

Значи они наместо да се доближуваат кон Албанците, сеуште го плашат народот со тиранска платформа која беше злоупотребувана и продавана како лиценца за конфедерација и кантонизација?!?!

Фали уште да го плашат народот од мрачни странски сили и од бегалците од Сирија и се ќе биде исто, само него го нема?!?!

Аман бе дечки, дај средете се, изгледа Васко Ефтов е главен стратег на ВМРО ДПМНЕ овие денови, он ги мења Протуѓер и Илче Гебелс.

Страшно, дури и јас посакувам силна јака опозиција, затоа што секоја власт е подобра кога има силна способна квалитетна опозиција.

Ова сега што имаме е руина, ферментација од распаднатиот Груевизам...

По се изгледа пак ќе гледаме митинг на кој ќе се пее ЗА ШИПТАРИ, ГАСНА КОМОРА... ЈБГ, ТОА Е!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија