(ВИДЕО) Терористички напад во Белгија, убиени двајца полицајци и случаен минувач

Објавено на 29.05.2018 во 13:45:33 часот | Свет

Утрово во центарот на белгискиот град Лиеж се случувала вистинска драма, пренесуваМакфакс од светските медиуми.

Имено, околу 10:30 часот напаѓач застрелал двајца белгиски полицајци пред кафуле, а потоа избегал. Во текот на бегството, тој грабнал една жена.

 

Но, веќе во 11 часот белгиските медиуми објавија дека напаѓачот бил убиен.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија