(ВИДЕО) За најдобра изведба на американската химна во живо на сите времиња се смета настапот на Витни Хјустон на супербоул 1991-ва во Тампа, Флорида

Објавено на 02.06.2018 во 00:10:57 часот | Забава

Американската химна е најтешката песна за пеење во светот, има тежок ритам, тешки ноти и тежок текст кој тешко се памти. Многу големи пејачки ѕвезди се избрукале во живо пред милиони гледачи со оваа песна, но сепак покојната Витни Хјустон ја има така добро испеано песнава во 1991-ва што се смета за најдобра изведба во живо на сите времиња!

Изведбата толку им се допаднала на Американците што Витни го снимила настапот на Винил како сингл и тој потоа се продавал како алва во милиони копии во текот на годините...

И Лејди Гага успеа добро да ја испее во 2016-та:

На некои им се допаѓа и изведбата на Џенифер Хадсон во 2014-та:

 

 

* реклами:

 

 

Забава

Македонија