АМЕРИКАНСКИТЕ МЕДИУМИ ПОЛУДЕА: ТРАМП ОБЈАВИ ДЕКА ИМА НАМЕРА ДА СЕ АМНЕСТИРА САМ СЕБЕ!

Објавено на 04.06.2018 во 14:56:19 часот | Свет

Трамп е се поблиску до оставка и до судски процес откако истрагата против него за поврзаност со Русија за упад во изборниот процес во 2016-та финишира од страна на специјалниот обвинител Роб Мјулер.

Тој сега се сили дека има намера да се амнестира сам себе?!?!

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија