(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ НА НАСТАНОТ 140 ГОДИНИ ОД ПРИЗРЕНСКА ЛИГА: Премиерот Рамуш Харадинај ја отстрани од бината внуката на Мехмед Дерала откако таа се заборави со говорот па почна да раскажува историски битки

Објавено на 10.06.2018 во 15:57:26 часот | Балкан

 

 

* реклами:

 

 

Балкан

Македонија