БОМБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИТКО ЈАНЧЕВ: МОЖЕБИ ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ДА ПОЧЕКАМЕ ДА ВИДИМЕ!

Објавено на 12.06.2018 во 20:42:01 часот | Македонија

- Да почекаме да видиме како ќе гласи прашањето на референдумот, можеби ќе гласам за, рано е сега да кажам.

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ на ТВ 24 вечерва по пресот на ВМРО ДПМНЕ каде Мицковски кажа дека нема да гласа за промена на името.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет