МОРОН ИНТЕРГАЛАКТИЧКИ: Мицковски деновиве ми личи на оние сироти патници кои треба да возат авион кога пилотот ќе го мане срцев удар, човекот е изгубен и комичен до јаја!

Објавено на 13.06.2018 во 15:03:16 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Државата влегува во ЕУ и НАТО, цел свет од папа до ООН до НАТО, САД, ЕУ, ФИФА и УЕФА, све живо честита, дури има предлози Заев и Ципрас да бидат предложени за нобелова награда, а Мицко држи прес и си пушта видео клипчиња од Заев од пред една две години од интервју на Кумановска телевизија.

Мене овие денови Мицко ми личи на оние сироти патници од филмовите кога треба да слетаат авион а пилитот го има удрено серцев удар, значи човекот е изгубен ДО ЈАЈА!!!

Ни знае кој стап за што служи, сите копчиња и монитори му се еден невиден хаос пред очите, па човекот раскажува вицеви и се поти како свиња и тресе глупости.

Ебати копукот аматерски, толку бе да се нема осет за моментот, да не се препознае историскиот момент и можност за државата, кој посерко, кој копук, кој ретард!!!

ПОЛИТИЧКИ АНТИ ТАЛЕНТ!

Овој е од оние Македонци на кои две овци да им дадеш да ги пасе три ќе изгубат!

МОРОН ИНТЕРГАЛАКТИЧКИ!!!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија