ВАНКОВСКА МОЖЕ ЌЕ СЕ ПРЕДОМИСЛИ: Расел Кроу го поздрави договорот со Грција!

Објавено на 13.06.2018 во 18:49:08 часот | Македонија

Расел Кроу најпознат по оскаровскиот мегахит „Гладијатор“, на својот профил на Твитер се огласи по веста за решавање на деценискиот спорт за името меѓу Македонија и Грција

„Случајни мисли од Фиренца,

jа сакам Грција,

ја сакам Македонија,

се надевам дека се ќе биде во ред“ – напиша тој.

Педесет и четигодишнот актер во моментов престојува во Италија, минатата недела беше во Рим на проекција на филмот „Гладијатор“ и рече дека тоа е неговот прво гледање на филмот откако е премиерно прикажан.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет