РАДА РАСПАЛИ: Ако Иванов беше толку сигурен во тоа што го зборува, зошто избега од новинарите?!

Објавено на 13.06.2018 во 21:08:26 часот | Македонија

- Имаме претседател кој 9 години бега од новинарите, ако толку беше сигурен во тоа што го зборува, зошто пак избега од новинарите, можеби затоа што немаше што да одговори на критиките дека неразумно се однесува?!

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска на Тв 24.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет