(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ: Ципрас и Заев се големи херои, им симнувам капа, моите колеги десничари од ВМРО ДПМНЕ и НОВА ДЕМОКРАТИЈА ме разочараа, не очекував од нив да бидат вакви кочничари против просперитет на балканот!

Објавено на 14.06.2018 во 15:12:50 часот | Македонија

- Ципрас и Заев направија големо историско дело, ова е голем успех за нив, им симнувам капа, моите колеги десничари од ВМРО ДПМНЕ и Нова Демократија ме разочараа, не го очекував ова од нив.

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет