АМЕРИКА ГО ПИКНА ВО ЌОРКА НИВНИОТ САШО МИЈАЛКОВ КОЈ ДУРИ И ПО ФИЗИКУС ЛИЧИ НА НАШИОТ

Објавено на 15.06.2018 во 21:03:19 часот | Свет

Специјалниот обвинител, Роберт Милер го обвини екс шефот на изборниот шеф на Трамп, Пол Манафорт за разни финансиски измами и врски со Русија.

Пол Манафорт инаку е многу матен тип и му се заканува долга казна затвор. Тој се бранеше од слобода се до вчера кога федерален судија го пикна во затвор затоа што се обидел да влијае на сведок.

Ете така се прави тоа во САД, затоа се број еден во светот!!!

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија