(ВИДЕО) НОВИНАРОТ НА ИНФОМАКС БИЛ УАПСЕН ЗАТОА ШТО ВО ПРЕНОС ВО ЖИВО УПАТИЛ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР ЏЕС БЕЈЛИ!

Објавено на 18.06.2018 во 00:52:57 часот | Македонија

Тнр новинар од Инфомакс кој е приведен, не е новинар, туку до вчера работел како автомеханилар во јавноста е познат како Боро Психо. Приведен е затоа што смртно му се заканувал на Бејли..

Во преносот во живо на порталот Инфомакс, во еден момент репортерот му се заканува на американскиот амбасадор Џес Бејли, вели дека лично ќе го заколел и очите ќе му ги извадел:

 
Изгледа некој од МВР го видел ова видео или па некој од американска амбасада ја видел заканата и новинарот веднаш беше пријавен и уапсен на лице место:
 
 
По што беше однесен на распот во ПС Автокоманда по што беше пуштен, Линк до неговото видео во кое објаснува зошто бил уапсен.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет