ВО МИНХЕН УАПСЕН ШЕФОТ НА АУДИ ПОРАДИ МАМЕЊЕ НА ТЕСТОВИ ЗА ИЗДУВНИ ГАСОВИ

Објавено на 18.06.2018 во 12:28:57 часот | Коли

Шефот на Ауди, Руперт Стедлер денеска е уапсен во Минхен поради истрага за мамење на тестови за издувни гасови.

Пред една недела германската влада го казни Фолксфваген со 1 милијарда долари казна поради мамење на тестови за издувни гасови на возилата со брендот Фолксваген.

Ауди е бренд дел од групацијата Фолксваген.

 

 

* реклами:

 

 

Коли

Македонија