АЈ НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО НАРОДЕ: Собранието со 69 гласа за, го ратификува договорот со Грција!

Објавено на 20.06.2018 во 13:56:39 часот | Македонија

Собранието со 69 гласа „за“ го донесе Законот за ратификација за Договорот со името.

Веднаш по гласањето, спикерот Талат Џафери го потпиша законот за ратификација и го прати кај претседателот Иванов кој веќе потврди дека ќе го врати на повторно гласање.

Но договорот со Грција е така правен што се предвидело дека за прецедник имаме теле, па не се ни бара да влезе во службен весник, значи потребно е само да помине во собрание.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет