МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ АРБР АДЕМИ ЈА ПРЕКОРИ ПРОФЕСОРКАТА ВАНКОВСКА ЗА РЕЧНИКОТ НА ТВИТЕР

Објавено на 21.06.2018 во 21:43:49 часот | Македонија

- Би и препорачал на професорката Ванковска да внимава на својот речник на социјалните мрежи, таа е сепак универзитетски професор и треба да внимава на влијанието пред младите кои ја читаат.

Министерот за образование ја прекори професорката во изјава за Независен Весник откако таа на Твитер напиша дека треба да му се исуши раката на министерот Димитров затоа што го потпиша договорот со Грција и ги нарече него и Заев мочковци.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет