(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО МУ НАПРАВИ ВМРОВЧЕТО БОБИ ХРИСТОВ НА ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ НА ТОП ТЕМА, ГО ПРЕКИНУВАШЕ, ЦИНИЧНО МУ ДОФРЛАШЕ, ГО НАПАЃАШЕ: Зошто ја продадовте Македонија пратениче?!

Објавено на 23.06.2018 во 00:32:04 часот | Македонија

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го праша зошто ја продал Македонија?!

Гнасно вмровче гремлинче е ова човече. ВМРО ДПМНЕ затоа не праќа свој човек кога дебатите ги води Боби Христов на Телма, за да не се дуплираат луѓето, покриени се нивните интереси, Боби е тука...

Толку беше дрзок и нападен што и на почетокот Хари објаснува како му запалиле кола и ќе изгореле сите, а он без грам емпатија му вика ајде збори брзо немаме време за тие твои проблеми... За после пола саат да ги малтретира зашто го стаиле законот со европско знаменце зашто не им дале на ВМРОЊИТЕ доволно време да го кочат законот и да креваат тензија за нов упад во собранието...

Тешко ѓубре е ова гремлинче, клето човече...

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет