ДА СЕ ПРЕБРОИМЕ, КОИ ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ СЕ ЗА ВО ЕУ И НАТО, КОИ СЕ ЗА ДА ОСТАНЕМЕ ЗАДЊА ДУПКА ВО ЕВРОПА

Објавено на 24.06.2018 во 02:21:03 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА                    ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Зоран Заев                                                  Христијан Мицковски

Али Ахмети                                                  Стевчо Муња

Драгиша Милетиќ                                        Иван Стоиљковиќ

Џељо Хоџиќ                                                Ферид Мухиќ

Стево Пендаровски                                      Јанко Бачев

Љубомир Фрчковски                                    Хорхе Фикус

Бранко Геровски                                         Миленко

Ацо Кабранов                                             Јанко Бурек

Јас, Саше Политико                                    Трендо

Влатко Васиљ                                             Јоци

Мирослав Грчев                                          Солза Грчева

Отец Пимен                                                Агатангел

Владика Наум                                             Владика Петар

Бубо Каров                                                 Тони Шанац

Радмила Шеќеринска                                  Биљана Ванковска

Златко Ориѓански                                       Влатче Илиевски

Слободан УНковски                                    Владимир Милчин

Павле Богоевски                                        Бетмен Велит

Ѓорѓи Спасов                                             Сотир Костов

Нано Ружин                                               Тања Каракамишева

Љубчо Георгиевски                                    Вилипче

Владо Бучковски                                        Бобан Карапејовски

Коља Гелевски                                           Јасна Котеска

Боки 13                                                      Антоњо Милошоски

Амди Бајрам                                               Рангелова

Оливер Спасовски                                      Сашо Мијалков

Кирац                                                        Илче Гебелс

Зоран Буревесник                                      Марјан Доказ

Борјан Јовановски                                      Васе Хефталица

Јадранка Костова                                       Ивона Талевска

Генерал Ангелов                                        Алекс Русјаков

Светомир Шкариќ                                      Гордана Сиљановска

Бранко Црвенковски                                 Палчо

Сеад Ризвановиќ                                       Горан Момировски

Рубин Ивановски                                       Љупче Златев

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија