(ФОТО) Мицковски запали свеќи пред сликата на убиениот комита Саздовски, максимално се труди да го политизира случајот иако навремено е расчистен од МВР, се знаат сторителите се чека обвинителен акт од ОЈО

Објавено на 10.07.2018 во 22:00:38 часот | Македонија

Максимално се труди да го политизира настанот и од него да направи скандал иако нема основи за тоа. МВР го расчисти случајот веднаш, се знаат сторителите, дел се фатени, се чека ОЈО да го смени обвинението во убиство.

Линк до веста овде.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет