ДЕНЕСКА Е ДЕНОТ Д ЗА МАКЕДОНИЈА: СТОЛТЕНБЕРГ ЈА ОБЈАВИ ВЕСТА - ДОБИВАМЕ ПОКАНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО!

Објавено на 11.07.2018 во 00:59:00 часот | Македонија

Постигната е согласност Скопје да добие покана да започне преговори за зачленување во НАТО, а ќе се приклучи на Алијансата под новото име Република Северна Македонија кога ќе биде имплементиран договорот - рече генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг пред почетокот на Самитот на НАТО во Брисел.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет