ВО ЖИВО: УСПЕАВМЕ!!! ЗАЕВ ЈА ПРИМА ПОКАНАТА ЗА НАТО ВО БРИСЕЛ!!!

Објавено на 11.07.2018 во 17:52:41 часот | Македонија

 
Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата. Следете во живо.
 

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет