АБЕ ПРЕДАВНИЦИ НА ДЕЛО, ЈБГ!

Објавено на 11.07.2018 во 19:39:37 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


ВМРОните генерираа вести за Македониј на ББЦ и ЦНН од типот кланица во Диво Насеље, На сила исфлрена опозиција од парламент, Упад и кланица во парламент со претепани пратеници...

СДСМ генерира вести за Македонија на ББЦ и ЦНН од типот - решен децениски проблем со Бугарија, решен децениски проблем со Грција, добиен датум за ЕУ, добиен датум за НАТО, финиширан рамковниот договор...

АБЕ ПРЕДАВНИЦИ, ЈЕБИГА!!!

Порано странските инвеститори кога мислеле да идат за Македонија прво нарачувале тенк, панцир и шлем, за живи да се вратат дома.

Сега ќе идат спокојни дека можат да прават бизнис без страв дека некој со хаубица или динамит ќе им ја крене фабриката у ваздух и ќе остане само една шлајка ала КОСМОС на Фијат Цановски!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија