ХРВАТИЦАТА ТЕРА ОДЛИЧНА ФУДБАЛ ДИПЛОМАТИЈА, МУ ПОДАРИ ДРЕС НА ЕГО МАНИЈАКОТ ТРАМП

Објавено на 12.07.2018 во 09:54:50 часот | Свет

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, на претседателот на САД, Доналд Трамп му подари дресот на хрватската репрезентација.

Хрватска вечерва во Москва на Светското првенство во фудбал го игра полуфиналниот натпревар со тимот на Англија.

Грабар Китаровиќ која денеска е спречена од трибините да ги бодри фудбалерите на Хрватска, пред неколку дена на натпревар меѓу Хрватска и Русија во Сочи го привлече вниманието на медиумите со еуфоричното навивање за својата репрезентација.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија