(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ПОЧНА ДА ПРИДОНЕСУВА: ЗАЕВ УСПЕА ДА ГО СПАСИ ЈУНКЕР ДА НЕ ПАДНЕ ОД БИНА ВО БРИСЕЛ!

Објавено на 12.07.2018 во 22:11:08 часот | Македонија

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер имаше проблеми со одржувањето рамнотежа на денешниот гала настан на НАТО Самитот во Брисел, на кој присуствуваа сите лидери.

Тие го придржуваа за да може да се движи, а во близина се најде и македонскиот премиер Зоран Заев кој му помогна да се симне по скалите.

 Јункер пред еден месец изјави дека има проблеми со движњето, односно има ишијас, а не дека е пијан

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет