ИЗНЕНАДУВАЧКА ИЗЈАВА НА КУРТОН АНКЕТАРОТ БОЖИНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ не треба да го бојкотира референдумот за договорот со Грција!

Објавено на 16.07.2018 во 01:09:02 часот | Македонија

- Јас сум за референдумот да не се бојкотира, тоа е демократско право на сите, ова е многу важна работа и сите треба да излезат и да си кажат што мислат.

Куртон анкетарот Влајко Божиновски изненади со изјава на Канал 5 во Само Вистина.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет