ДЕНЕСКА ГЛАВЕН НАСТАН ВО СВЕТСКИ РАМКИ Е ПЛАНИРАНАТА СРЕДБА НА ТРАМП СО ПУТИН ВО ХЕЛСИНКИ, ФИНСКА

Објавено на 16.07.2018 во 12:27:48 часот | Свет

Трамп и Путин денеска треба да се сретнат во Хелсинки, Финска.

Оваа средба е очекувана од цел свет, затоа што западот и Русија се во голем судир, економски санкции, дипломатска војна за анексијата на Крим, за мешањето на Русија во изборите во САД во 2016-та, итн итн итн...

Трамп барал да се соочи со Путин на само, само со преведувачи, без советници.

Многумина во Америка мислат дека Трамп е пион на Путин, иако за воља на вистината, во практика, Трамп е најстрог кон Русија изминативе месеци споредено со било кој американски претседател во минатото.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија