ИМА ЛИ И МАКЕДОНСКИ ПРО-РУСКИ БИЗНИСМЕНИ КОИ РАБОТАТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА: ОЛИГАРХОТ МИНЧО ЈОРДАНОВ НАЈГОЛЕМ МЕДИСКИ ПРОТИВНИК НА ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО?!?!

Објавено на 16.07.2018 во 14:29:14 часот | Македонија

Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција.

Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НАТО.

За што станува збор овде, дали најбогатиот Македонец го уценува Заев или пак навистина навива за враќање на ВМРО ДПМНЕ на власт за повторно да лапа стотици милиони евра тендери?!?!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет