(ФОТО) БИЗНИСМЕНОТ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ВРАЌА ВО СДСМ?

Објавено на 18.07.2018 во 23:13:52 часот | Македонија

Денеска при пуштањето на пречистителната станица во Радовиш, меѓу присутните беше и бизнисменот Ванчо Чифлиганец.

Инаку тој и Заев најверојатно ќе се посватат, неговиот син Душко е во врска со Ева Заева, ќерката на Вице Заев.

Инаку ова е многу интересна врска, Вице Заев прави цигли во фабриката Еленица во Струмица, а Ванчо Чифлиганец прави згради со својот гигант Адора Инженеринг, таман се најдоа децава :D 

Шала на страна, нека им е со среќа, нека се сакаат децава, им посакуваме се најдобро.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет