ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ЈА ПРИЧИНАТА ЗОШТО МИЦКОВСКИ СЕ ПОЈАВИ СО КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА НА ЛИДЕРСКИТЕ СРЕДБИ

Објавено на 20.07.2018 во 01:32:11 часот | Македонија

Цела јавност се изненади кога виде дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ се појави на лидерската средба со експертутката Тања Каракамишева. Да се потсетиме на ова женче скренато:

Наместо да се појави со еден од првите соработници како Александар Николовски, Влатко Ѓорчев, Јанушев, Данев, Јанчев или слично, Мицко се истпори со хистеричната професорка?!?!

Но сепак, ова не е случајно. Веќе подолго време ВМРО-ните ја споменуваат по вмровските форуми професорката Каракамишева како можен кандидат на ВМРО ДПМНЕ за претседател на државата, наследник на копукот Хорхе!

Изгледа, Мицко и Грујо посакуваат уште еден верен фанатик во вилата на Водно, и како што ја дал господ Тањчето е плукната Хорхе со у женска верзија.

ВМРО ДПМНЕ правеле анкети и забележале дека Тања Каракамишева најдобро поминува во базата затоа што со години е промовирана по емисии, колумни, и со своие ставови е радикална до коска, што добро се одразува во базата на десницата.

Но како ќе успеат да ја наметнат во малцинствата е вистинско чудо, но очигледно е дека Мицко ќе се клади на опцијата дека Македонците толку ќе се исплашат од договорот со Грција што ќе бидат повеќе на број кои ќе гласаат против референдумот и потоа за ВМРО-вски кандидат за претседател од што заедно ќе гласаат левицата и малцинствата.

Тоа ќе биде голем предизвик, најверојатно е дека тоа сценарио нема да се оствари и ВМРО ДПМНЕ ќе има само 400 илјади гласови и на референдумот и на изборите за пратеници и претседател, додека коалицијата на СДСМ, ДУИ, БЕСА и останатите партии ќе имаат над 800 000 гласови!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет