Влатко Костов, успешен тренер и педагог, член на „златните" фудбалски генерации на Вардар и Брегалница се кандидираше за претседател на ФФМ

Објавено на 25.07.2018 во 01:15:48 часот | Спорт

Да потсетиме, досегашниот прв човек на македонскиот фудбал, Ѓорѓиоски својот следен предизвик ќе го има во УЕФА.

Не е непознато име во македонската фудбалска јавност, Костов успеа со Ренова освои две титули- државното првенство и Купот.

Во Првата лига ги внесе Брегалница, Осогово, Турново, Куманово. Во Саудиска Арабија го освои Купот со екипата на Раед.

 

 

* реклами:

 

 

Спорт

Македонија