ЗАЕВ: Со успешен референдум, еднаш засекогаш, ќе го затвориме прашањето за амнестија на Груевци!!!

Објавено на 02.08.2018 во 19:36:23 часот | Македонија

- Доста е веќе од приказните за амнестија на Груевци, со успешен референдум конечно тоа прашање ќе го закопаме под земја!

Премиерот Заев во својот говор во моморијалниот центар Пелинце по повод празникот Илинден.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет