(ФОТО) ДАЛИ ТРАМП НАРЕДИ АТЕНТАТ НА КОМУНИСТИЧКИОТ ЛИДЕР НА ВЕНЕЦУЕЛА, МАДУРО?!

Објавено на 06.08.2018 во 09:50:01 часот | Свет

Додека држеше говор во Каракас по повод 80 години воена академија, претседателот на Венецуела, Мадуро беше нападнат со Дронови, при што беше ранет еден офицер од војската, но тој помина неповреден.

Дали е ова првиот обид на ЦИА да ликвидира некој државен лидер под водство на Трамп и Пенс?!

Мадуро е наследник на Хуго Чавез, двајцата ја уништија Венецуела од најбогата земја во Јужна Америка, сега таа земја е на питачки стап, жителите немаат пари за тоалетна и леб...

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија