ГОТОВО Е, ПО ЦЕЛИ 13 ГОДИНИ, САШО МИЈАЛКОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА НИ ЈА ЦИЦА КРВТА: МВР МУ ГО УКИНА ДРЖАВНОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД 5 БОДИГАРДИ И 2 СЛУЖБЕНИ ВОЗИЛА

Објавено на 06.08.2018 во 21:24:04 часот | Македонија

 
Фото: Борче Поповски
 
Укинато му е решението за обезбедување на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на Македонија, Сашо Мијалков неофицијално дознава Слободен печат. МВР ја донела одлуката деновиве по извршени проценки.
 
По престанок на функцијата директор на УБК, Сашо Мијалков го обезбедуваа пет лица припадници на МВР, а му следуваа и две службени возила.
 
Ова значи дека по цели 13 години откако стан директор на ДБК во 2006-та година, Сашо Мијалков веќе нема да зема пари од македонскиот буџет.
 
ИМАЛО КУРТУЛ!!!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет