(ВИДЕО) МУЊА ЈЕ МАЛО НЕРВОЗАН: Ги отера новинарите у пм откако побараа од него коментар дали се чувствува виновен!

Објавено на 08.08.2018 во 16:42:37 часот | Македонија

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, донесен на распит во суд во придружба на финансиската полиција ги опцу новинарите.

„Ма идете во пи*ку матер“, рече Јакимовски, прашан за коментар.

Претходно, финансиската полиција на распит ги донесе и службениците кои заедно со Јакимовски се осомничени за злоупотреба на службената положба во делот на три јавни набавки во општина Карпош. Станува збор за тендерите за општинските бараки и за плоштадот во Жданец.

Јакимовски ноќта ја помина во полициска станица. Вчера даде изјава за новинарите пред неговата куќа, каде што негираше вина.

извор: Макфакс

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет