БРАВО ЗА КЛАДИЛНИЦИ МОЦАРТ: Со донација го реновираат легендарното ракометно игралиште во Струга

Објавено на 11.08.2018 во 16:56:26 часот | Спорт

 
Од денес почнува комплетна обнова на легендарното ракометно игралиште во Струга, со целосна донација од Mozzart.
 
Овогодинешниот ракометен турнир во Струга ќе се игра на нова модерна подлога.

 

 

* реклами:

 

 

Спорт

Македонија