(ВИДЕО) ХАХАХА, САКИ Е МНОГУ КОМИЧНО ЧОВЕЧЕ: Според него, главна причина што 50% од јавноста не им верувала на медиумите не се куртонските дувла Сител, Алфа, Канал 5, МРТВ, Курир, РСМ и МПМ од каде 200 новинари 10 години не лажеа 24/7, туку малите порталчиња без импресум?!?!

Објавено на 20.08.2018 во 22:44:41 часот | Македонија

Телевизиите биле медиум од каде тешко се лаже, имало видео?!?!

ХАХААААААААААААА!!! Цццц...

Според Саки, главна причина што 50% од јавноста односно 1 милион граѓани не им верува на медиумите, не се 10 години режимска пропаганда од тв, радио, весници и портали, туку малите порталчиња без импресум со публика од едвај 5-10 илјади народ?!?!

Не Сител и Канал 5 кои секој ден имаа по 200 000 публика секоја и 10 години 24/7 ја лажеа јавноста за возврат добиваа десетици милиони евра, туку малите порталчиња биле криви за недовербата во медиумите?!?!

Саки бе, комично типче, смешно чоече, златен тој на мајка цццц... Толку се врзал со тоа директорите на телевизиите во една мафија, што сега целата енергија и нервоза во сите изјави и колумни му се свртени кон малите порталчиња, тие се заканата за Македоња, не големите медиски џинови на Ѕинго и Стојменов, ах ме Саки бе, бруко, комедијо човечка...

Саки е во право кога вели дека порталите кои не се регулирани се проблем, но да ги ставиш на прво место, тоа е перверзија и страшна неправда!!!

Линк до овој комичен тв прилог, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет