ЅВЕЗДАШИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ОД СРЕЌА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СЕ ВРАЌА ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ!

Објавено на 30.08.2018 во 19:51:30 часот | Спорт

Hristov Stole
7 hrs · 
 

Кога детските сонови ќе станат реалност!
Кога веруваш и кога го сакаш својот тим, кога никој не му верува и се потсмева. 
Кога Бордо не победи во 93та минута, кога тимови како Каират не исфрлаа од европа уште во прво коло. Кога Лудогорец изгледаше како Реал Мадрид.
Кога Звезда тонеше во долгови, а клубот беше пред банкрот.

Но, преголем е овој КЛУБ, преубав е тој град. Ова е за сите ЗВЕЗДАШИ, за сите кој ја гледаат Звезда и против Вождовац и Радник Сурдулица.
Европо, ќе имаш прилика да видиш што значи навивање.

Фала Ви момци, фала Владан Милојевиќ!

 

 

* реклами:

 

 

Спорт

Македонија