ВМРОВЦИ, ПРОВЕРЕТЕ СИ ГО НОВЧАНИКОТ, ФРИЖИДЕРОТ И СМЕТКАТА ВО БАНКА, НЕ ГО СЛУШАЈТЕ ВАСКО ЕФТОВ, ОН Е СО ДИРЕКТОРСКА ПЛАТА ВО АЛФА ОД 2000е, ЗА ДА СЕ ПРЕШАЛТА НА ДРУГАТА СТРАНА СЕ ШУШКА ДЕКА ДОБИ СТАН ПОДАРОК ВО АЕРОДРОМ, ОБЕЗБЕДЕН Е ОН ЗА НАРЕДНИ 10-20 ГОДИНИ, ЌЕ СИ ЛАПА ДЕБЕЛА ПАРА ЗА ДА ЛАЕ ЗА ВЕМЕРЕТО, ТУКУ ВИЕ ОД ШТО ЌЕ ЖИВЕЕТЕ?!?!

Објавено на 16.09.2018 во 15:58:57 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Лесно му е на Васко Ефтов да навива за да успее бојкотот, со директоска плата од 2000 евра во Алфа ТВ и со ново станче во Аеродром кое се шушка дека го доби како подарок за да се прешалта од СДСМ во ВМРО, сега кај да е ќе почне и нова сезона на емисијата ВО ЦЕНТАР па и од спонзорчиња ќе му капнува по 2-3 илади евра месечно но вие обичните ВМРОНИ кои сте негови фанови проверете си го новчаникот.

Лесно е со 2000е месечно и со нов стан да живееш надвор од ЕУ и НАТО, нема за него криза, но вие обичните ВМРОВЦИ проверете си го новчаникот, фрижидерот и сметката у банка.

Он е дури и платен за ова да го меле, и лесно му е да го меле затоа што неговото семејство е обезбедено, он ќе остане медиска перјаница на ВМРО ДПМНЕ наредните 10 години и за тоа годишно ќе инкасира меѓу 30 и 50 илјади евра.

Но вие запрашајте се што ќе јадете, вашите деца од што ќе живеат, ќе имаат ли пари и работа за да оформат семејство и да израснат деца?!?!

Или ќе ги гледате на скајп и на фејсбук по белиот свет?!

Не дозволувајте да ве мамат куртони платенички мрсни аздисани ко волој најадени и нагнетени, гадови преплатени, зли пси на пропагандата...

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија