(ВИДЕО) КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН ДЕБИЛ: Додека неговите граѓани гладуваат и бегаат од земјата за да преживеат, диктаторот на Венецуела, Мадуро, снимен како гнете скапо месо во Истанбул и пуши пури!

Објавено на 19.09.2018 во 02:10:27 часот | Свет

Популарниот готвач и твитер сензација, Салт Бае, кој има ланец на ресторани во Турција, Дубаи и САД, е цел на критицизам откако вчера го угости диктаторот од Венецуеал, Мадуро.

Во Венецуела владее општ хаос, глас, мизерија и беда поради пропаста на социјалистичката економија промовирана од Чавез а наследена од Мадуро, над 3 милиони жители на Венецуела пребегаа во соседните земји во обид да се спасат од гладот, а Мадуро мува не го лази, шета по светот и гнете скапо месо и пуши пури.

Линк до видеото, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија