(ВИДЕО) ПРАВИЛАТА ВО ПОЛИТИКАТА ПОСТОЈАТ ЗА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ: СИНТИЈА НИКСОН ОД СЕКСОТ И ГРАДОТ ИЗГУБИ ВО ТРКАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЊУЈОРК ЗАТОА ШТО НАРАЧА ГРОЗЕН СЕНДВИЧ ОД КОЈ НА СИТЕ ВО ЊУЈОРК ИМ СЕ ЗГАДИ

Објавено на 19.09.2018 во 20:26:04 часот | Свет

Миранда од Сексот и Градот, односно актерката Синтија Никсон доживеа пораз затоа што пред камера нарача сендвич од димен лосос со кромид, домати, урда, во лепче со цимет и суво грозје. Тоа благото со тоа кромидот со тоа лососот има да онесвести многу народ, но нејзе и е омилено и ја кошташе пораз на изборите до кампот на демократите.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија