ВЛАТКО ЃОРЧЕВ МУ ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ НА МИЦКОВСКИ: Нема да гласам за договорот за Грција, не ме интересира одлуката на народот!

Објавено на 20.09.2018 во 10:24:15 часот | Македонија

 
 
Нема да гласам за уставните измени за промена на уставното име на Република Македонија.
 
Македонија е мојот идеал и вечна љубов. Тоа е емоција и кауза што не поминува.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет