Тоа што абдалот Хорхе ќе седел дома на 30-ти септември е најголем доказ дека договорот е добар за Македонија!!!

Објавено на 23.09.2018 во 10:32:18 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Човекот кој на сите државници им раскажувал приказни за македонското потекло на Курдистан.

Човекот кој два мандата, цели осум години бега од новинарите небаре е шеф на нарко картел.

Човекот кој беше идеологот на антиквизацијата и го убедувал цело време Груевски да владее автократски. Демек за овој народ не требало демократија, туку владеење како со војска.

Човекот кој 10 години за време на режимот молчеше или беше соучесник за сите злодела на режимот.

Човекот кој донесе аболиција во обид да ги спаси од затвор целиот прв ешалон на режимската мафијашка ВМРО ДПМНЕ со што со еден удар го сруши цел судски систем во земјата.

Човекот кој не даваше мандат за нова влада иако таа имаше мнозинство во собрание, со што го наруши уставниот и демократски систем во земјава.

Човекој кој спремаше воена состојба на 27-ми април со што земјата беше на работ на граѓанска војна.

Човекот кој се обидуваше да направи етнички тензии со говорите во Крушево и со непотпишувањето на двојазичноста.

Е тој мунгос, тоа шилеже, таа бараба, таа стока, тој дебил, таа кретенчуга неспособна луда нездрава и ретардирана сега немало да гласа на референдумот?! 

Па тоа е најголем доказ дека договорот со Грција е добар за земјава!!!

Копукот Хорхе со својата изјава му стави печат за квалитет на договорот.

Ќе требаше да бидеме загрижени ако ова бедно човече почнеше да го фали договорот.

Сега сме сигурни дека сме на правилната страна - опозитна од таа на фикусот Хорхе!

На прав сме, ќе не биде што би рекол Димитров!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија