АМЕРИКА ВО ШОК: Трамп лажел дека своите пари ги заработил сам, од татко му добил 500 милиони долари, при што му помогнал да затаи данок од стотици милиони долари!

Објавено на 04.10.2018 во 01:16:10 часот | Свет

Угледниот весник Њујорк Тајмс во истражувачка сторија со над 200 документи кои датираат уназад 50 години објави сторија во која детално се опишува како Доналд Трамп добил подарок од такто му во висина од околу 500 милиона долара и му помогнал да затаи данок во висина од неколку стотици милиони долари.

Сториите се овде и овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија